icon image

StemTissue, Türkiye’nin en büyük cGMP / cGTP standartlarında Kordon Kanı, Hücre ve Doku Merkezi olan Stembio çatısı altında, insan kaynaklı allogreft doku ürünlerini işleyerek, depolayarak ve dağıtımını tıp yaparak hizmet vermektedir.

Merkezimiz, ülke çapında bağışlanan organ ve dokuları, Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde, güvenli koşullarda toplamakta ve TÜBİTAK Marmara Teknokent’teki üst düzey altyapı, donanım ve uzmanları ile işlemektedir. İşlenen insan doku ürünleri, ilgili Türkiye ve AB mevzuatlarına uygun olarak, dünya standartlarında saklanmakta ve ihtiyaç doğrultusunda kullanılmak amacıyla hekimlerimizin hizmetine sunulmaktadır.

GMP B sınıfı temiz odalarda işlenen insan dokuları, hekimlerin hastalarına göre değişen ihtiyaçlarına uygun olarak birçok farklı boyut, form ve hacimde hazırlanabilmektedir. Hizmetlerimiz, tıbbın birçok alanında tedavi süresini kısaltan etkili biyoteknolojik ürünleri içermektedir. Stemtissue, verdiği bu hizmetler sayesinde yurt dışından ithal edilen doku ürünlerine göre daha ekonomik ve güvenilir ürünleri Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır.

İnsan kaynaklı doku ürünlerimiz arasında;

  • Kardiyovasküler cerrahide kullanılan kalp kapakları, kondüitler, perikard yamaları ve damar seçenekleri,
  • Dermatoloji, oftalmoloji ve plastik cerrahide kullanılan amniyotik membran seçenekleri,
  • Ortopedi ve ağız/diş/çene cerrahisinde kullanılan muskoskeletal doku ürünleri (kemik tozu (powder) / kemik yongaları (chips) / küp, femur başı, masif kemik allogreftleri tendon, kıkırdak… gibi),
  • Deri bankacılığı ürünleri
  • Kornea bankacılığı ürünleri bulunmaktadır.