icon image

Doğadaki bütün canlılar gibi insanlar da doğdukları andan itibaren büyür ve değişir. Yaşama eklenen her yeni yaş, kişinin fiziksel özelliklerinde de bazı değişiklikleri beraberinde getirir. Yer çekiminin etkisiyle yüzde, ciltte ve vücudun diğer kısımlarında kırışıklık, sarkma, leke gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilir. Ayrıca düzensiz beslenme, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar, uykusuzluk ve uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak cildin yaşlanma sürecini hızlandıran etkenler arasındadır. Zamanla cilt, canlılığını ve elastikiyetini kaybeder.

Genç kalmak, yaşından daha genç gözükmek hepimizin istediği, hayalini kurduğu bir durumdur. Günümüzde tıp bilimi ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler ile cilt üzerinde meydana gelen bozulmaların giderilmesine yardımcı olan yöntemler de hızla artmaktadır.

Cilt gençleştirme yöntemleri arasında; cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayan yöntemler, ciltteki sarkmaları gideren ameliyatsız yüz germe yöntemleri, ciltte kaybolan dolgunluğu ve keskin hatları yerine koymayı hedefleyen dolgu yöntemleri gibi farklı bir çok girişim mevcuttur.

Bu yöntemlerin yanı sıra, son yıllarda cilt gençleştirme yöntemleri arasında rejeneratif tıp oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Hastalık ve yaralanma nedeniyle veya yaşlanma sürecine bağlı olarak gelişen organ ve doku kaybını temel alan rejeneratif tıp, dokuları yeniden oluşturabilen ve iyileşme etkisine sahip bir yenilenmedir.

Gelişen teknoloji ve üstün laboratuvar teknikleri sayesinde, rejeneratif tıp ile kişinin kendi hücreleri ile yapılan gençleştirme yöntemleri uygulanabilmektedir.

Stembio çatısı altında faaliyetlerine devam eden StemEst’in ana konusunu yüz gençleştirme yöntemleri oluşturmaktadır.

Hizmet verdiğimiz ürünler;

  • Adinizer - Mekanik Stromal Vasküler Fraksiyon
  • Neuramis – Hyaluronik Asit Dermal Dolgular
  • Fibroblast