icon image

Biyoteknolojik alanda ortaya çıkan gelişmeler sayesinde hücre ve doku ürünlerinin yer aldığı tıbbi uygulamaların gerçekleştirilmesi günümüzde daha kolay ve etkin hale gelmektedir. Bu ürünler ile insanlarda, hasarlı doku ve organların rejenerasyonu yoluyla eski işlevlerine kavuşturulması amaçlanarak klinik uygulamalarda rutin hale getirilmesi hedeflenmektedir.

İnsan hücre ve doku ürünlerinin üretilmesi için gerekli şartlar Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği üst kurumlarınca ortaya konmuş ve bu ürünleri üreten tesislerin cGMP standartlarına (İyi İmalat Uygulamaları) uygun olarak faaliyet göstermesi şart koşulmuştur.

StembioCell, hibrit hücre ve doku merkezi olan Stembio çatısı altında cGMP standartlarında hücresel ürünler alanında faaliyet göstermektedir. Ham doku tedarikinden son ürünün kullanıcıya ulaştırılmasına kadar tüm operasyon ve üretim süreçleri anlık olarak kayıt altına alınmakta ve sürekli olarak takip edilmektedir.

Hücresel ürünlerin işlenmesi, üretilmesi ve depolanması partikül, basınç, sıcaklık ve nem kontrollü temiz odalarda gerçekleştirilmektedir. Üretilen tüm ürünlerin 10 yılın üzerinde deneyimi olan ekibimiz tarafından yüksek standartlarda oluşturulmuş kalite kontrol spesifikasyonlarına uygunluğu test edildikten sonra son ürünler klinik uygulamalar için sıcaklık kontrollü transport çantaları ile hekimlerin hizmetine sunulmaktadır.

Hücresel ürünlerimiz arasında;

  • Mezenkimal Kök Hücre ürünleri
  • Hematopoietik Kök Hücre ürünleri
  • Doku Mühendisliği hücresel ürünleri (Fibroblast, Kondroblast gibi)
  • İmmünoterapi ürünleri
  • Stromal Hücresel ürünler