Hakkımızda


“Yeni nesil bir biyoteknoloji üssü olarak Türkiye’de tıbbın geleceğine yatırım yapıyor, kök hücre ve doku teknolojileri alanında hizmet veriyoruz.”

Biyoteknoloji merkezi Stembio, dünya üzerinde hücresel ve moleküler düzeyde gelişen yeni sağlık teknolojilerinin Türkiye’ye kazandırılması ve bu alanda yeni bilgilerin üretilmesine destek olmak amacıyla 2020 yılında TÜBİTAK MARTEK AR-GE ve İnovasyon bölgesinde kuruldu.

Kök hücre ve doku teknolojileri alanlarında hizmet veren Stembio, Türkiye’de ilk ve tek hibrit hücre ve doku merkezi olma özelliğine sahiptir.

Stembio, üç ana başlıkta faaliyet göstermektedir:

  • Kordon kanı bankacılığı
  • Kök hücre üretimi ve bankacılığı
  • Doku bankacılığı

Üstün teknolojiye sahip laboratuvarıyla doku bankacılığında yurt dışına bağımlılığı azaltan Stembio, insan kaynaklı hücreleri ve dokuları işleyen, işlenen ürünleri kullanıma hazır olarak depolayan, klinik kullanıma da uygun biçimde sunan bir biyoteknoloji üssüdür.

Misyon


Bilimsel ve etik değerler çerçevesinde hizmetlerimizi en üst düzeye çıkarmak ve ileri teknoloji standartları uygulayarak sürdürülebilir ve güvenilir süreçler yaratmak için çalışıyoruz.

Vizyon


Dünya’da hücresel ve moleküler düzeyde gelişen sağlık teknolojilerini ülkemize getiren yeni nesil bir biyoteknoloji şirketi olarak Türkiye’de tıbbın geleceğine öncülük etmek istiyoruz.

Sağlık, Güvenlik ve Çevre Politikamız


Çevreyi koruyan, doğaya saygılı ve ekosisteme zarar vermeyen temel ilkeler çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Stembio, insan ve çevre sağlığını ön planda tutarak etkin çevre yönetim uygulamalarını ve çevresel performans kriterlerinin sürekli iyileştirilmesi politikasını benimsemiştir.